Xerno.cz

Vítejte na oficiálních firemních stránkách společnosti Xerno.cz!

Tvorba webových stránek

Tvorba webových stránek je to, oč tu běží. Každá současná firma musí mít kvalitní webové stránky, aby se tím přiblížila svým zákazníkům, zviditelnila se pro nové zákazníky a prodala více svého zboží. Jednotlivcům web pomůže říci nahlas své názory, propagovat svou tvorbu, pořádat petice či aukce, získávat nové kontakty. Proto je tu firma Xerno.cz, která Vám zařídí webové stránky přesně podle Vašich konkrétních potřeb.


Můžete si však být jisti, že vždy budou moderní, dostatečně interaktivní a seriózní. Správné webové stránky jsou základem podnikání i osobních aktivit na webu.


Poskytujeme širokou škálu služeb, na kterých se podílejí nejlepší odborníci v oboru, abychom Vám mohli udělat stránky šité na míru podle Vašich představ. Neexistují pro nás žádné hranice! Žádné webové stránky nemohou být příliš složité, aby byly neproveditelné. Před objednáním služeb preferujeme osobní setkání, abychom mohli správně pochopit Váš záměr a následně jej uskutečnit. Kontaktujte nás!

 

SEO

Častým dotazem a problémem číslo jedna je pozice ve vyhledávačích. Tento obor se nazývá SEO (z anglického Search Engine Optimalization, česky „Optimalizace pro vyhledávače“) a je jednou z nejdůležitějších součástí tvorby webových stránek. Je to věda, která si klade za cíl přivést na stránky co největší množství návštěvníků, a je v dnešní době velice žádaná. Dobrých pozic ve vyhledávačích dosáhneme jen společným úsilím, kvalitními stránkami a bohatým obsahem. Naše firma poskytuje SEO poradenství dle ceníku, nebo k objednaným stránkám nad 15 000 Kč ZDARMA! Dále Vám můžeme zařídit kompletní a velice podrobnou analýzu Vašich stránek pro optimalizaci, zároveň s tím můžeme rovněž stránky upravit do optimální podoby. Hlavně se nenechte nikým „tahat za nos“, v kvalitní SEO optimalizaci jde především o napsání správného titulku a dostatku jedinečného obsahu (textu). Více o tomto oboru se dočtete v sekci SEO (optimalizace pro vyhledávače).

 

SEM

Každá, i výborně prosperující firma, potřebuje reklamu! Obor SEM je vcelku podobný SEO, respektive má stejný úkol: Přivést na webové stránky více návštěvníků. Rozdíl mezi nimi je v postupu; zatímco SEO se zaměřuje na zdrojový kód a obsah stránky, SEM se soustředí na tzv. OFFpage faktory. Ne nadarmo zkratka znamená Search Engine Marketing - tedy propagace stránek zejména přes vyhledávače. OFFpage faktory jsou takové, kterých nemůžete nijak tvorbou stránek docílit, jedná se například o počet odkazů, tzv. PageRank, anebo PPC kampaně jako například Google AdWords. Jde o reklamy, které se zobrazují na různých stránkách nebo ve výsledcích vyhledávání a za každý proklik na Váš odkaz se platí stanovená, ve výsledku vcelku zanedbatelná částka. Sponzorované odkazy u Googlu, Seznamu nebo jiných vyhledávačů a reklama přímo na webech jsou velmi dobré a přitom nepříliš nákladné způsoby propagace.

Další možností, jak se zviditelnit na internetu, je registrace do katalogů, které Vám zajistí kvalitní a cenný odkaz na Vaše webové stránky. Také naše firma poskytuje služby v propagaci a managementu a zaměstnáváme pracovníky se zkušenostmi zejména s PPC kampaněmi, které Vám umožní, že potenciální zákazníci spatří odkaz na Vaše stránky při vyhledávání správných klíčových slov. Reklama na síti je dnes mnohem důležitější než v tisku nebo prostřednictvím plakátů a billboardů.

 

Copywriting

Toto je obor, bez kterého se tvorba webových stránek neobejde a kde přicházejí na scénu především slohově nadaní jedinci. Copywriter má za úkol vytvořit takový text, který návštěvníky zaujme a dovede je ke kýženému cíli – důvodu, proč na stránky přišli, ať už se jedná o získání informace, nákup výrobku či kontaktování jiné osoby. Copywriter musí perfektně ovládat jazyk, ve kterém tuto činnost vykonává, musí mít velkou slovní zásobu a schopnost správně určit klíčová slova celého dokumentu. Také tyto služby poskytujeme! Není nic jednoduššího než nám zadat instrukce, čím se Vaše firma zabývá a které informace by stránka určitě měla obsáhnout. Náši copywriteři to promění ve stylisticky zajímavé a komerčně úspěšné originální texty, díky nimž se návštěvníci budou na Vaše webové stránky rádi vracet.

 

Webdesign

Sekundárním požadavkem na dobré webové stránky je originální a svěží grafika, která jednoznačně Vaše stránky oživí. Oficiální název oboru, který se zabývá grafikou webových stránek, zní webdesign. V tomto oboru bohužel meze existují, a to z důvodu stálé existence a přítomnosti zastaralého a nevyhovujícího internetového prohlížeče Internet Explorer. Žádné stránky se neobejdou bez speciální optimalizace grafického rozhraní pro tento prohlížeč, a tak se z něj v dnešní době stává hranice pro designery a noční můra HTML koderů. Pro tento obor máme jednoho velice zkušeného programátora, který i nejbláznivější grafické počiny dokáže optimalizovat pro každý prohlížeč na trhu – Mozillu Firefox, Google Chrome, Operu, Internet Explorer, Safari i případné minoritní a mobilní prohlížeče.

 

Optimalizace webových stránek pro internetové prohlížeče

Různé internetové prohlížeče se liší většinou jen chováním, vzhled a ovládání jsou z důvodu získávání vyššího počtu uživatelů maximálně podobné a jednoduché. Mezi nejrychlejší prohlížeče patří Opera a Google Chrome, dále nejpoužívanější – Mozilla Firefox. Alternativa z dílen Apple se jmenuje Safari. Všechny zmíněné prohlížeče se mohou pyšnit maximálním zabezpečením, na rozdíl od Internet Exploreru, který je pro nároky technologií dnešní doby zcela nedostačující obzvláště v otázce bezpečnosti, rychlosti a podporované technologie, a tím se naráží na onen kámen úrazu – každý prohlížeč zobrazuje webovou stránku po svém a jedině kvalitní tvorba webových stránek se zobrazí naprosto kdekoli na chlup stejně! A nejde jen o jejich vzhled, ale i fungování některých prvků. Pokud už stránky vlastníte a nechystáte se pořizovat si úplně nové, nezoufejte - optimalizaci můžeme alespoň částečně doladit i dodatečně, se zachováním původního designu Vašeho webu a vylepšením jeho funkce i vzhledu ve všech prohlížečích. Více o technologiích.

 

E-shop (internetový obchod)

Do tvorby webových stránek jednoznačně spadá výroba e-shopů na profesionální úrovni; jak vzhled – webdesign, tak fungování, tak rozsáhlá administrace. Náš framework umožňuje správu jakéhokoli obsahu bez zásahu programátora! To je ve světě byznysu a tvorby webových stránek zatím nevídané. Framework i nadále vyvíjíme a poskytujeme aktualizace. Fungování je rychlé a ovládání interaktivní, dá se využít stejně dobře na prodej automobilů, jako pro nabídku realit. I laik si u nás dokáže lehce vytvořit vlastní lukrativní e-shop!

 

Školení v oboru IT

Chcete umět to, co umíme a praktikujeme my? Pak právě pro Vás pořádáme kurzy programování, návrhů databází a kódování HTML stránek (neboli tvorby webových stránek). Aktuálně nabízíme z programovacích jazyků PHP, Javascript (včetně jQuery) a Java. Z databází nabízíme v podstatě jedinou možnost, a to MySQL nebo PostgreSQL v rámci výuky jazyka PHP. Kurzy HTML obsahují pokročilý kurz CSS a základy SEO a Javascriptu. Dále je možné se objednat na osobní konzultaci s individuálnějším přístupem k problematice. Pracovat s programovacími jazyky a databázemi je dnes zásadní, i když se nechcete věnovat primárně jim – tyto znalosti se bohatě uplatní i v administrativě, vědě či podnikání. Pro zjištění aktuálních cen přejděte na stránku ceníků.

 

Další služby

Nabízíme i celou řadu dalších služeb v oblasti tvorby webových stránek - realizaci nápadů na konkrétní aplikace, konfiguraci serverů, poradenství o stránkách, snadno ovladatelné a spolehlivé redakční systémy (CMS). V případě zájmu nebo jen dotazu ohledně jakékoli konkrétní služby nás neváhejte kontaktovat nebo použít nezávazný poptávkový formulář!

 

Pro lepší orientaci v poskytovaných službách můžete přejít na mapu webu.