Xerno.cz

Flash a Java

Tyto dva programovací jazyky se na internetu používají výhradně k animacím nebo programům, které nezvládne HTML / CSS / JavaScript.

Flash

Flash je grafický vektorový program, jehož můžeme využít zejména pro tvorbu interaktivních animací, her a prezentací - především k vystavení na internetu. Jeho obrovskou výhodou je malá velikost vytvořených souborů.

Také má svůj vlastní implementovaný programovací jazyk ActionScript (syntaxí podobný Java), díky němuž lze rozvíjet všechny způsoby interaktivní animace a vývoje robustních aplikací.

Java

Java patří mezi nejpoužívanější programovací jazyky na světě. Díky své velké přenositelnosti je používán pro programy, jež jsou určeny k práci na různých systémech počínaje čipovými kartami, přes mobilní telefony (zejména smartphony) a zabudovaná zařízení, aplikace pro desktopy, konče širokými distribuovanými systémy na řadě spolupracujících počítačů rozprostřenými po celém světě. Tyto technologie se jako celek nazývají platforma Java. Java je v současné době vyvíjena jako open source software, což každému umožňuje využívat její nezanedbatelné výhody.